Köszönjük, hogy itt Voltatok.

III. Szakrális-Spirituális Turisztikai Látogatómenedzsment Műhelytalálkozó

A fotók felhasználása írásos engedélyhez kötött.
©️ Horváth Márton, Hungary NEXT, info@hungarynext.com

Néhány gondolat a résztvevőktől:

"Képzeld ide magad. Akár hunyd le a szemed. Ha egy picit befelé figyelsz, érzed, hogy ez a tér körülölel, megtart. És most képzelj ide 80 embert. Egy masszát, különböző történetekkel, előéletekkel, gondolatokkal. Egy masszát a maga kíváncsi zsizsgésével, energiájával. Majd képzeld el, hogy szerzetesek két szólamban egymásnak zsoltárokat énekelnek. A végére érve mozdulatlanok maradnak, a templomra a szinte megfogható csend és béke ereszkedik. Majd ez a csend és béke elindul a 80 ember felé. Mindenkit egyesével megsimogat, és mintegy varázsütésre a végtelen nyugalom lesz úrrá mindenkin. Összekapcsolódnak egymással, a mindenséggel... Érzékelhetetlen mennyi idő telik el így mozdulatlanul, a végtelen csendben. Még a kabátok susogása se hallatszik. Tér és idő megszűnik. A csavar, hogy mindezt egy konferencia keretein belül élhettem át."

Duchai Márta

"Útkereső vagyok, több síkon és területen is, de egyelőre nem találom a megfelelő szavakat, amivel le tudnám írni azt az élményt és azokat az érzéseket, amiket az elmúlt 2 napban tapasztaltam meg Pannonhalmán a Főapátságban, a Zarándok Akadémiának köszönhetően. Köszönöm, és ez úton is és hálás vagyok, hogy biztattatok a részvételre. Néhány szóval próbálom visszaadni a lehetetlent és bemutatni, hogy mi jellemezte ezt a két napot: - Közös értékek - Nyitottság - Humor - Elfogadás, befogadás - Vendégszeretet - Közös munka és közös gondolkodás - Hitelesség - Őszinteség - Átlényegülés. És van három "dobogós" dolog amit tanultam, megtapasztaltam: 1.) A csend ereje, 2.) Az út célja, mint felajánlás, 3.) A közös értékrend fontossága"

Szabó Gyöngyvér

Ha résztvevője voltál az eseménynek, ezen a linken visszajelezhetsz a kérdőív kitöltésével. 

VEZÉRTÉMA:

ÚTON

Az Út mint cél?

Az Út mint tér
Az Út mint találkozás
Az Út mint történet


"Utad értelme nem a cél, hanem a vándorlás." - Márai Sándor - Valóban ... ?

Pannonhalmi
Főapátság


KONFERENCIA-HELYSZÍN
Pannonhalmi Bencés Gimnázium és Kollégium - Díszterem

SZÁLLÁS & ÉTKEZÉS
Pannonhalmi Bencés Gimnázium és Kollégium

2024. február 2–3.


info@zarandokakademia.hu

Hírlevél feliratkozás itt!

A konferenciának ebben az évben Cirill főapát úr meghívására a Pannonhalmi Főapátság adott otthont. A rendezvény helyszíne a turisták által nem látogatható rész, a Pannonhalmi Bencés Gimnázium és Kollégium volt, amely a Szent Márton-hegyen található műemléki együttes szerves része. Az épület 1938-ban bentlakásos iskolának készült, és mind a mai napig az eredeti funkciójában a bencés rend oktatási feladatának ellátását segíti. Modern Díszterme kitűnő koncert és konferencia helyszín.

Nem is gondoljuk bele talán, hogy életünk során mennyi kanyaron át visz az utunk, és ha tapasztaljuk is ezt, nem biztos, hogy elsőre megértjük vándorlásunk célját, ívét. 

Vannak pillanatok, amikor megállunk, vagy meg kell állnunk, értékelünk, átértékelünk. A spirituális helyzeteknek, pillanatoknak és helyeknek ebben meghatározó szerep jut, segítenek a folyamatban. 

A vándorlás felfedezés is egyben, magunk megismerése, amihez idő és tér kell, így tehát turisztikai szolgáltatások, bemutatóhelyek, elmélyítő, kulturális, szakrális pontok állnak rendelkezésünkre. 

Hogy ezek a szolgáltatások ne csak üzleti megoldások, hanem az önmagunkra találás feltáró, lélektől lélekig ható kapcsolódások legyenek, a turisztikai szereplőknek, a szakembereknek éppúgy tanulniuk és gyakorolniuk kell ezt a szerepet, mint a vallási helyeknek, vagy zarándoklat szervezőknek a modern turista-kiszolgálást.

Erről a tudáscseréről szólt a korábbi, és ezt mélyítette tovább a második Zarándok Akadémia. 

Reneszánszát élik a zarándoklatok, de ki az a zarándok? Mindannyian azok vagyunk. Felkeresünk és meglátogatunk helyeket, meg akarjuk érteni útjainkat, fejlődésünket: erre ad lehetőséget a turizmus és az általa elérhető kulturális és természeti kapcsolódások, szolgáltatások. A fizikai megérkezésen túl, amint lelki természetű kapaszkodókat is kapunk, már nem vándorok, hanem zarándokok lehetünk.

Molnár András József
társalapító, szervező

Túra- és zarándokvezető, kutató-fejlesztő, oktató; szakmája szerint az informatikai tudományok doktora, turisztikai fejlesztési menedzser és teológus. A Viator Egyesület alapító elnöke, a World Trails Network és a Pietre Vive / Élő Kövek mozgalom tagja. Részt vett jó néhány túra- és zarándokkezdeményezés alapításában, valamint a magyarországi gyalogos turista- és zarándokutak rendszerének fejlesztésében, megújításában. A Zarándok Akadémia ötletgazdájaként a párbeszéd és az alkotó együttműködés tereit szeretné megteremteni turisztikai szakemberek, lelki közösségek és a látogatók felé szolgálatot végzők között.

Ifj. Gadácsi Péter
társalapító, szervező

A Gerecse Natúrpark Látogatóközpont vezetője, a Pálos70 szervezője.  Ezüstjelvényes túravezető, hegymászó, útjelző vezető, túravezető oktató, közgazdász. Járt már az Alpok 4000 m feletti csúcsai közül 45-ön, végig zarándokolta Európát, és végigjárta az Országos Kéktúrát is. Küldetése, hogy a természet, az erdő iránti mély szeretetet, a megélt tapasztalásokat, az élményeket minél több ember számára átadja. Péliföldszentkereszten megalkotója és cselekvő részese ezen találkozásoknak. A helyi turisztikai adottságokat és a szakrális környezetet az aktív időtöltés, egyben a lelki elmélyülés megteremtéséért dolgozik mint turisztikai fejlesztési menedzser.

Bódis Gábor
társalapító, szervező

Turisztikai szakértő, egyetemi adjunktus. Széleskörű tapasztalattal rendelkező marketing döntéshozó, számos hazai és határokon átívelő turisztikai fejlesztési és márkázási projekt vezető szakértője. A Hungary NEXT ország-márka-műhely alapítójaként részt vesz a turizmus stratégiai tervezésében, illetve a kreatív szektor szereplőinek sikeres koordinálásában. A Turisztikai Fejlesztők és Tanácsadók Szövetségének tagja,
a Hungarikum Bizottság Sport, Turizmus és Vendéglátás Szakbizottságának tagja,
az Innovációs és Technológiai Minisztérium vezetésével megalakult a Kreatívipari Kerekasztal tagja.

A II. Zarándokakadémián
2023-ban megalkottuk az ideális látogatóbarát
szakrális és szent helyek KÓDEX-ét.

Fotógaléria 2024

A fotók felhasználása írásos engedélyhez kötött.
©️ Horváth Márton, Hungary NEXT, info@hungarynext.com

Fotógaléria 2023

Fotógaléria 2022